Najznámejší televízni cvičitelia psov. Poznáte ich?

Autor: Erika Obertová | 15.3.2014 o 20:38 | (upravené 15.3.2014 o 20:52) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  700x

Ak máte doma neposlušného psa a televíziu, je možné, že ste počuli o menách ako je Victoria Stilwell a Cesar Millan. Obaja sú vo svojomm odbore žiadaní profesionáli, prečo vlastne?

Kto vlastne sú?

Viktoria Stilwell je štyridsaťštyri ročná anglická cvičiteľka psov, spisovateľka a televízna predstaviteľka. Okrem mnohých ocenení, ktoré získala aj vďaka tomuto seriálu, kde učí správnemu výcviku ,,pokazených“ psov, sa venuje v súvislosti s kynológiou  aj vlastnej charite.  V minulosti ste ju mohli vidieť aj v sérií, ktorá bola odvysielaná na jednej zo slovenských televízií pod názvom “Ja alebo pes“.

Vo svete známy, na Slovensku už menej je aj Cesar Millan.  Pôvodom Mexičan,  presťahovaný do USA. Okrem písania veľmi dobre predávaných kníh, založil psychologické centrum pre psy a v spolupráci s Ilusion Millan nadáciu s názvom Millan foundation. Do povedomia ľudí sa však dostal hlavne vďaka jeho seriálu, ktorý sa vyskytuje pod českým názvom “Znalec psí duše“.

Podobné programy, iný prístup

Victoriin „It´s me or dog“ a Cesarov ,, Dog whisperer with Cesar Millan“ si získali divákov po celom svete. Avšak aj napriek rovnakému cieľu napraviť pokrivené správanie psov, nech bola príčina akákoľvek, oba programy majú vďaka predstaviteľom odlišný prístup k problematike.

Victoria Stilwell vo svojom programe odsudzuje telesné tresty a v jednotlivých častiach pripomína divákom pár dôležitých slov a to, že: ,, agresivita vyvoláva agresivitu.“  Každému zvieraťu sa venuje osobitne, skúma príčinu jeho správania a do výcviku zapája aj majiteľov s tým, že po jej odchode, sa výcviku budú naďalej venovať.

Cesarove cvičiteľské skúsenosti a postupy sa líšia už v ponímaní na mierne telesné karhanie psov, ktoré pri sledovaní môžete zaznamenať viac ako v jednej časti. Rovnako je rozdielny postoj aktérov aj k možnosti majiteľov psov podieľať sa na výcviku. Kým Victoria Stilwell rodinných príslušníkov zapája do rozvrhu od začiatku a neustále, Cesar Millan vo veľa prípadoch zavedie psov najskôr domov k svojej vycvičenej svorke, aby sa podľa jeho slov priučili aj od nich, a majiteľom až potom predvedie  zopár povelov, ktoré by správanie ich psa mohli napraviť.

Správne či nesprávne?

Je správne cvičiť psa ako Victoria a neustále ho odmeňovať za dobré správanie maškrtami a milým slovom, alebo hneď na začiatku dať pocítiť dominantnosť majiteľa ako vodcu svorky = rodiny, v ktorej sa pes nachádza? Aj napriek tomu, že obidvaja používajú rozličné metódy, v jednom sa zhodnú, a to, že vinu za situáciu si vlastníci zvierat spôsobili sami.

Victoria Stilwell aj Cesar Millan zachránili množstvo psov pred útulkom, alebo dokonca aj eutanáziou, ktorú by inak postúpili. Ak si chcete vytvoriť vlastný názor neváhajte navštíviť youtube, je tam neskutočné množstvo videí s týmito najznámejšími televíznymi cvičiteľmi.

Zdroj:

http://positively.com/

 

http://www.cesarsway.com/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?